Skip to content
Distilia Shop
Distilia Shop
Our Series
I Movimenti
The Virtues
The Sins
Essentials
Distilia for Top Bars
Mizunara Series
Sketches of the Past
The Last Cask
The Golden Age of Piracy
Greenheart Collection
Floral Rum Series
Co-Bottlings
Karuizawa x Distilia
Rum
Trinidad
Guyana
Jamaica
Barbados
Guadeloupe
Whisky
Japanese whisky
Scotch whisky
Karuizawa
Macallan
Port Ellen
Armagnac
Cognac
Calvados
Samples
Special offers
Distilia Independent Bottler
Spirits Series
Contact
Blog
Search
Account
0
Cart
.
.
.
Site navigation
Close
Search
Search
Cancel
Your cart is currently empty.
Distilia Shop
icon-chevron
Expand submenu
icon-chevron
Distilia Shop
View all
icon-chevron
Our Series
icon-chevron
Expand submenu
icon-chevron
Our Series
View all
icon-chevron
I Movimenti
icon-chevron
The Virtues
icon-chevron
The Sins
icon-chevron
Essentials
icon-chevron
Distilia for Top Bars
icon-chevron
Mizunara Series
icon-chevron
Sketches of the Past
icon-chevron
The Last Cask
icon-chevron
The Golden Age of Piracy
icon-chevron
Greenheart Collection
icon-chevron
Floral Rum Series
icon-chevron
Co-Bottlings
icon-chevron
Karuizawa x Distilia
icon-chevron
Rum
icon-chevron
Expand submenu
icon-chevron
Rum
View all
icon-chevron
Trinidad
icon-chevron
Guyana
icon-chevron
Jamaica
icon-chevron
Barbados
icon-chevron
Guadeloupe
icon-chevron
Whisky
icon-chevron
Expand submenu
icon-chevron
Whisky
View all
icon-chevron
Japanese whisky
icon-chevron
Scotch whisky
icon-chevron
Karuizawa
icon-chevron
Macallan
icon-chevron
Port Ellen
icon-chevron
Armagnac
icon-chevron
Cognac
icon-chevron
Calvados
icon-chevron
Samples
icon-chevron
Special offers
icon-chevron
Distilia Independent Bottler
icon-chevron
Spirits Series
icon-chevron
Contact
icon-chevron
Blog
icon-chevron
Home
/
Collections
/
All collections
1053 products
Sort
Featured
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
.
.
.
.
Filter
1053 products
Sort
Sort
Featured
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Large
Small
List
Quick shop
Sold Out
Hampden 1990/2021 30yo 57,8% cask#213 Jamaica Rum Artesanal
€ 390,00 EUR
€ 390,00 EUR
€ 780,00 EUR/l
Quick shop
Sold Out
Enmore 1994/2022 27yo 53,5% Guyana The Rum Cask
€ 450,00 EUR
€ 450,00 EUR
€ 900,00 EUR/l
Quick shop
Sold Out
Enmore 1994 27yo 53,1% cask#218 REV Guyana Rum Artesanal 500ml
€ 350,00 EUR
€ 350,00 EUR
€ 500,00 EUR/l
Quick shop
Sold Out
Enmore 1994 S.B.S Guyana 26yo 48,5%
€ 440,00 EUR
€ 440,00 EUR
€ 628,57 EUR/l
Quick shop
Sold Out
Caroni Employees 1st Release Dennis "X" Gopaul 1998/2018 20yo 69,5%
€ 1.600,00 EUR
€ 1.600,00 EUR
€ 2.285,71 EUR/l
Quick shop
Sold Out
Glen Grant 1950/2007 40% Gordon & MacPhail
€ 2.700,00 EUR
€ 2.700,00 EUR
€ 3.857,14 EUR/l
Quick shop
Add to cart
Port Ellen 1979/2013 33yo 46% cask#RO/12/08
€ 1.200,00 EUR
€ 1.200,00 EUR
€ 1.714,29 EUR/l
Quick shop
Sold Out
Chichibu Paris Edition 2020
€ 400,00 EUR
€ 400,00 EUR
€ 571,43 EUR/l
Quick shop
Sold Out
Enmore 1994/2020 26yo 52,5% #71 Valinch and Mallet
€ 750,00 EUR
€ 750,00 EUR
€ 1.071,43 EUR/l
Quick shop
Sold Out
Caroni 1992/2012 20y 55% Heavy Trinidad Rum (no box)
€ 800,00 EUR
€ 800,00 EUR
€ 1.142,86 EUR/l
Quick shop
Sold Out
Clarendon 1995/2022 26yo The Auld Alliance
€ 280,00 EUR
€ 280,00 EUR
€ 400,00 EUR/l
Quick shop
Add to cart
Sale
Caroni 1998/2022 23yo 57,1% Trinidad Rum The Auld Alliance
Sale price
€ 419,00 EUR
€ 419,00 EUR
Regular price
€ 450,00 EUR
€ 450,00 EUR
Save € 31 EUR
€ 598,57 EUR/l
Quick shop
Sold Out
Rosebank 21 Year Old set of 7 bottles The Roses Edition
€ 22.000,00 EUR
€ 22.000,00 EUR
€ 4.489,80 EUR/l
Quick shop
Sold Out
Caroni 2000/2015 15yo 70,9% cask#4681 Velier & LMDW (no box)
€ 1.800,00 EUR
€ 1.800,00 EUR
€ 2.571,43 EUR/l
Quick shop
Add to cart
Port Ellen 1983/2010 27yo 46% cask#627 MO OR Collection
€ 1.400,00 EUR
€ 1.400,00 EUR
€ 2.000,00 EUR/l
Quick shop
Sold Out
Clement 1970/1991 21yo 44%
€ 500,00 EUR
€ 500,00 EUR
€ 714,29 EUR/l
Quick shop
Sold Out
Caroni 1985/2006 21yo 58,8% Velier (no box)
€ 1.200,00 EUR
€ 1.200,00 EUR
€ 1.714,29 EUR/l
Quick shop
Add to cart
Bunnahabhain 1968/2011 42yo 46% cask#11109 MO OR Collection
€ 1.070,00 EUR
€ 1.070,00 EUR
€ 2.140,00 EUR/l
Quick shop
Add to cart
Brora 1979/2009 30yo 53,2%
€ 2.600,00 EUR
€ 2.600,00 EUR
€ 3.714,29 EUR/l
Quick shop
Sold Out
Caroni 2000/2012 12yo 100 Proof 50% 700 ml
€ 300,00 EUR
€ 300,00 EUR
€ 428,57 EUR/l
Quick shop
Sold Out
Caroni 1998/2015 17yo 110 Proof 55% 700ml
€ 390,00 EUR
€ 390,00 EUR
€ 557,14 EUR/l
Quick shop
Sold Out
Yamazaki 18yo 43% Japanese Edition
€ 750,00 EUR
€ 750,00 EUR
€ 1.071,43 EUR/l
Quick shop
Add to cart
Yamazaki 2021 43% Mizunara Cask Limited Edition Japanese Whisky
€ 550,00 EUR
€ 550,00 EUR
€ 785,71 EUR/l
Quick shop
Add to cart
Bruichladdich 1965 10yo 54% Islay
€ 3.000,00 EUR
€ 3.000,00 EUR
€ 4.000,00 EUR/l
Quick shop
Sold Out
Brora 1972/1995 22yo 61,1% Rare Malts Selection
€ 7.400,00 EUR
€ 7.400,00 EUR
€ 10.571,43 EUR/l
Quick shop
Sold Out
Brora 1972/1995 22yo 60,02% Rare Malts Selection
€ 11.000,00 EUR
€ 11.000,00 EUR
€ 15.714,29 EUR/l
Quick shop
Add to cart
Old Rip Van Winkle 23yo 47,8% Pappy Van Winkle's Family Reserve
€ 4.000,00 EUR
€ 4.000,00 EUR
€ 5.333,33 EUR/l
Quick shop
Add to cart
Karuizawa 1971/2012 41yo cask#7267 62,8% Geisha Vintage
€ 7.000,00 EUR
€ 7.000,00 EUR
€ 10.000,00 EUR/l
Quick shop
Add to cart
Bowmore 1969 25yo 43% Islay
€ 2.200,00 EUR
€ 2.200,00 EUR
€ 2.933,33 EUR/l
Quick shop
Add to cart
Brora 1972 40% Speymalt Whisky
€ 3.000,00 EUR
€ 3.000,00 EUR
€ 4.000,00 EUR/l
Quick shop
Add to cart
Bowmore 1992 25yo 45,3% Islay cask#1086
€ 2.000,00 EUR
€ 2.000,00 EUR
€ 2.857,14 EUR/l
Quick shop
Add to cart
Glenfiddich 30yo 40%
€ 500,00 EUR
€ 500,00 EUR
€ 714,29 EUR/l
Quick shop
Add to cart
Suntory Whisky 100th Anniversary Samboa Bar Tokyo
€ 500,00 EUR
€ 500,00 EUR
€ 1.000,00 EUR/l
Quick shop
Add to cart
Bowmore 1957 31yo 40% Hart Brothers
€ 3.400,00 EUR
€ 3.400,00 EUR
€ 4.857,14 EUR/l
Quick shop
Sold Out
Albion 1983/2000 17yo 40% Velier
€ 1.000,00 EUR
€ 1.000,00 EUR
€ 1.428,57 EUR/l
Quick shop
Add to cart
Karuizawa 1984/2015 30yo 58,2% cask#2030 Noh Whisky
€ 8.000,00 EUR
€ 8.000,00 EUR
€ 11.428,57 EUR/l
Quick shop
Add to cart
Sale
Caroni 1992/2010 18y 61,2% Full Proof
Sale price
€ 1.299,00 EUR
€ 1.299,00 EUR
Regular price
€ 1.500,00 EUR
€ 1.500,00 EUR
Save € 201 EUR
€ 1.855,71 EUR/l
Quick shop
Add to cart
Bowmore 1968/2006 37yo 43,4%
€ 5.500,00 EUR
€ 5.500,00 EUR
€ 7.333,33 EUR/l
Quick shop
Add to cart
Macallan 2005/2017 12yo 65,9% Exceptional Single Cask 2017/ESB-5223/10
€ 4.000,00 EUR
€ 4.000,00 EUR
€ 5.714,29 EUR/l
Quick shop
Add to cart
Hanyu 1986/2009 55,4% cask#9033 King of Hearts
€ 20.000,00 EUR
€ 20.000,00 EUR
€ 28.571,43 EUR/l
Previous
1
…
18
19
20
21
22
…
27
icon-chevron
Next
Shop Operator / Gesetzliche Anbieterkennung
JP Whiskymarket.com GmbH
Oehlertring 1, 12169 Berlin, Germany
info@whiskymarket.com
Impressum
AGB
Widerrufsrecht
Datenschutz
Zahlung und Versand
"Close"
icon-chevron
All collections