Skip to content
Distilia Shop
Distilia Shop
Our Series
I Movimenti
The Virtues
The Sins
Essentials
Distilia for Top Bars
Mizunara Series
Sketches of the Past
The Last Cask
The Golden Age of Piracy
Greenheart Collection
Floral Rum Series
Co-Bottlings
Karuizawa x Distilia
Rum
Trinidad
Guyana
Jamaica
Barbados
Guadeloupe
Whisky
Japanese whisky
Scotch whisky
Karuizawa
Macallan
Port Ellen
Armagnac
Cognac
Calvados
Samples
Special offers
Distilia Independent Bottler
Spirits Series
Contact
Blog
Search
Account
0
Cart
.
.
.
Site navigation
Close
Search
Search
Cancel
Your cart is currently empty.
Distilia Shop
icon-chevron
Expand submenu
icon-chevron
Distilia Shop
View all
icon-chevron
Our Series
icon-chevron
Expand submenu
icon-chevron
Our Series
View all
icon-chevron
I Movimenti
icon-chevron
The Virtues
icon-chevron
The Sins
icon-chevron
Essentials
icon-chevron
Distilia for Top Bars
icon-chevron
Mizunara Series
icon-chevron
Sketches of the Past
icon-chevron
The Last Cask
icon-chevron
The Golden Age of Piracy
icon-chevron
Greenheart Collection
icon-chevron
Floral Rum Series
icon-chevron
Co-Bottlings
icon-chevron
Karuizawa x Distilia
icon-chevron
Rum
icon-chevron
Expand submenu
icon-chevron
Rum
View all
icon-chevron
Trinidad
icon-chevron
Guyana
icon-chevron
Jamaica
icon-chevron
Barbados
icon-chevron
Guadeloupe
icon-chevron
Whisky
icon-chevron
Expand submenu
icon-chevron
Whisky
View all
icon-chevron
Japanese whisky
icon-chevron
Scotch whisky
icon-chevron
Karuizawa
icon-chevron
Macallan
icon-chevron
Port Ellen
icon-chevron
Armagnac
icon-chevron
Cognac
icon-chevron
Calvados
icon-chevron
Samples
icon-chevron
Special offers
icon-chevron
Distilia Independent Bottler
icon-chevron
Spirits Series
icon-chevron
Contact
icon-chevron
Blog
icon-chevron
Home
/
Collections
/
Uitvlugt
26 products
Sort
Featured
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
.
.
.
.
Filter
26 products
Sort
Sort
Featured
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Large
Small
List
Quick shop
Sold Out
Cadenhead’s Uitvlugt 1964/2001 36yo 69,3%
€ 11.000,00 EUR
€ 11.000,00 EUR
Quick shop
Sold Out
Cadenhead’s Uitvlugt 1964/2001 36yo 70%
€ 11.000,00 EUR
€ 11.000,00 EUR
Quick shop
Sold Out
Demerara Collection
€ 435.000,00 EUR
€ 435.000,00 EUR
€ 17.261,90 EUR/l
Quick shop
Sold Out
Demerara Collection (20 bottles)
€ 76.000,00 EUR
€ 76.000,00 EUR
€ 5.428,57 EUR/l
Quick shop
Sold Out
Demerara Collection (27 bottles)
€ 110.000,00 EUR
€ 110.000,00 EUR
€ 5.820,11 EUR/l
Quick shop
Sold Out
Demerara Collection (27 bottles) II
€ 136.000,00 EUR
€ 136.000,00 EUR
€ 7.195,77 EUR/l
Quick shop
Sold Out
Nobilis Rum
€ 3.500,00 EUR
€ 3.500,00 EUR
€ 714,29 EUR/l
Quick shop
Sold Out
Nobilis Rum no 6 Guyana Uitvlugt PM 1989 31yo 50,8%
€ 280,00 EUR
€ 280,00 EUR
€ 400,00 EUR/l
Quick shop
Add to cart
Port Mourant 1989/2021 31yo 47,3% Greenheart Collection Distilia
€ 485,00 EUR
€ 485,00 EUR
€ 692,86 EUR/l
Quick shop
Sold Out
S.B.S Guyana 1998 19yo 62,4%
€ 190,00 EUR
€ 190,00 EUR
€ 271,43 EUR/l
Quick shop
Add to cart
Set of 3 bottles Silver Seal Port Morant Barbados Demerara
€ 7.000,00 EUR
€ 7.000,00 EUR
€ 3.333,33 EUR/l
Quick shop
Sold Out
Silver Seal Velier box 2023 6x700ml
Sale price
€ 1.500,00 EUR
€ 1.500,00 EUR
Regular price
€ 1.600,00 EUR
€ 1.600,00 EUR
Save € 100 EUR
€ 357,14 EUR/l
Quick shop
Sold Out
The Golden Age of Piracy by Distilia set Long Pond, Uitvlugt, New Yarmouth
€ 1.600,00 EUR
€ 1.600,00 EUR
€ 761,90 EUR/l
Quick shop
Add to cart
Sale
UF30E Uitvlugt 1985/2012 27yo 60,7%
Sale price
€ 4.199,00 EUR
€ 4.199,00 EUR
Regular price
€ 4.500,00 EUR
€ 4.500,00 EUR
Save € 301 EUR
€ 5.998,57 EUR/l
Quick shop
Sold Out
Uitvlugt 1985/2006 21yo 46% Velier
€ 55.000,00 EUR
€ 55.000,00 EUR
€ 78.571,43 EUR/l
Quick shop
Add to cart
Uitvlugt 1988 17YO 52,9%
€ 8.000,00 EUR
€ 8.000,00 EUR
€ 11.428,57 EUR/l
Quick shop
Sold Out
Uitvlugt 1990 30yo Wild Series No. 19 and Ten Cane 2008 13yo Collectors Series rum no. 6 Romdeluxe set 2x700ml
€ 580,00 EUR
€ 580,00 EUR
€ 414,29 EUR/l
Quick shop
Add to cart
Uitvlugt 1990/2008 18yo 66%
€ 2.900,00 EUR
€ 2.900,00 EUR
€ 4.142,86 EUR/l
Quick shop
Sold Out
Uitvlugt 1990/2021 30yo 51,1% cask#45 Wild Series No. 19 Romdeluxe
€ 445,00 EUR
€ 445,00 EUR
€ 635,71 EUR/l
Quick shop
Sold Out
Uitvlugt 1990/2023 32yo 51.3% 700ml Guyana, Qilin, The Last Cask
€ 279,00 EUR
€ 279,00 EUR
Quick shop
Add to cart
Sale
Uitvlugt 1991/2022 30YO 62% “Bellamy” The Golden Age of Piracy by Distilia
Sale price
€ 249,00 EUR
€ 249,00 EUR
Regular price
€ 300,00 EUR
€ 300,00 EUR
Save € 51 EUR
€ 355,71 EUR/l
Quick shop
Add to cart
Sale
Uitvlugt 1996/2014 18yo Modified GS 57,2% Velier
Sale price
€ 999,00 EUR
€ 999,00 EUR
Regular price
€ 1.200,00 EUR
€ 1.200,00 EUR
Save € 201 EUR
€ 1.427,14 EUR/l
Quick shop
Add to cart
Uitvlugt 1997 17yo 59,7%
€ 2.000,00 EUR
€ 2.000,00 EUR
€ 2.857,14 EUR/l
Quick shop
Sold Out
Uitvlugt 1997/2014 17yo 59,7% (no box)
€ 1.200,00 EUR
€ 1.200,00 EUR
€ 1.714,29 EUR/l
Quick shop
Sold Out
Uitvlugt 1997/2018 21yo 48,9% Guyana cask#WP97489 The Wild Parrot
€ 450,00 EUR
€ 450,00 EUR
€ 642,86 EUR/l
Quick shop
Sold Out
Wild Parrot Rum Collection 17 bottles
€ 5.000,00 EUR
€ 5.000,00 EUR
€ 420,17 EUR/l
Shop Operator / Gesetzliche Anbieterkennung
JP Whiskymarket.com GmbH
Oehlertring 1, 12169 Berlin, Germany
info@whiskymarket.com
Impressum
AGB
Widerrufsrecht
Datenschutz
Zahlung und Versand
"Close"
icon-chevron
Uitvlugt